Biuro księgowe – sprawozdania finansowe

Nasze biuro księgowe ma uprawnienia do prowadzenia sprawozdań finansowych, które analizowane są na podstawie dokumentów danego przedsiębiorstwa. Po podpisaniu umowy z podatnikiem realizujemy usługi księgowe na rzecz jego firmy. Zachęcamy do skorzystania z usług profesjonalistów, ponieważ samodzielne rozliczanie może okazać się niezwykle ryzykowne. Urząd skarbowy potrafi dopatrzyć się każdej nieścisłości w dokumentacji i nałożyć na przedsiębiorcę wysoką karę finansową. Zdajemy sobie sprawę, jak trudne jest prowadzenie ksiąg rachunkowych czy KPiR w pojedynkę, dlatego oferujemy wsparcie w księgowaniu dokumentów. Odpowiednio zabezpieczymy dane firmy i zachowamy wszystkie środki zabezpieczeń zgodnych z RODO.

Biuro księgowe to także miejsce, w którym możesz skorzystać z obsługi kadr i płac. Jest to niezbędna usługa, jeśli zatrudniasz pracowników. Sprawy związane z osobami zatrudnionymi to w rzeczywistości sporo formalności – umowy, wnioski urlopowe, rozliczenia z ZUS to jedynie wybrane zagadnienia, o których trzeba pamiętać na bieżąco. Dlatego powierzając je pracownikom biura księgowego, z pewnością docenisz możliwość pozbycia się części odpowiedzialności oraz profesjonalizm w obsłudze dokumentacji.

 

Biuro księgowe online – czy warto?

Wiele biur zachęca do skorzystania ze swoich usług, oferując działania prowadzone w formie zdalnej. Często takie firmy gwarantują, że przedsiębiorca w ogóle nie musi pojawiać się w ich siedzibie. Czy jest to rzeczywiście rozwiązanie, którym warto się zainteresować?

Biuro księgowe prowadzone w formie online jest popularnym, lecz niekoniecznie dobrym narzędziem do prowadzenia finansów firmy. System może sprawdzi się podczas prowadzenia działalności jednoosobowej, jednak na szeroką skalę jest działaniem mało odpowiedzialnym. W wirtualnym serwisie przedsiębiorca może mieć utrudniony kontakt ze specjalistą. Prawo podatkowe i przepisy rachunkowe są na tyle dynamiczne, że niektóre zmiany wymagają od właścicieli natychmiastowych reakcji. Istnieje zatem duże prawdopodobieństwo, że nie otrzyma on wyczerpującej odpowiedzi, a poprawki nie zostaną wprowadzone na czas.

W ramach tradycyjnej obsługi na miejscu przedsiębiorca ma nieograniczoną możliwość kontaktu telefonicznego, mailowego bądź osobistego. Co więcej, istnieje ryzyko, że po drugiej stronie monitora siedzi doradca bez doświadczenia i znajomości zagadnień prawa rachunkowego i podatkowego. Nie ma pewności zatem, że podane informacje są zgodne z prawdą. Jeśli nie chcesz narażać na szwank swojego biznesu, zapraszamy do skorzystania z usług tradycyjnej obsługi księgowej. Gwarantujemy nienaganną obsługę każdego klienta, prowadzoną z szacunkiem dla jego czasu.

Heureza - Biuro Rachunkowe

KPiR, ksiegi handlowe, ryczałt, ZUS, kadry i płace, sprawozdania GUS